Voda

Kvapká kvapka len sa leje,

kvapôčka sa na nás smeje.

Pošteklí nás na líčka,

naša vzácna vodička.

Aj keď padá z neba,

Chrániť nám ju treba.

Dňa 22. marca žiaci v každej triede plnili aktivity, ktoré sa venovali problémom  súvisiacich s vodou. Spoznávali vodstvo na Slovensku, o rieke Orave pozerali dokumentárny film, kolobeh vody v prírode, lúštili zašifrované príslovia a porekadlá, ktoré hovoria o vode,porovnávali slanú, sladkú vodu, kreslili a  maľovali vodné kvapky. Starší žiaci sa zahrali hru s vodou a počítali spotrebu vody v domácnostiach.

• Marec mesiac knihy

• Marec mesiac knihy – tvoríme leporelá

„Do ruky vzal som knihu,

urobila mi v srdci ryhu.

Odvtedy do knižnice chodím,

čítam knihy a vedomosti plodím“.

Každá trieda počas mesiaca marec venuje zvýšenú pozornosť knihám. Aj tento rok si žiaci vytvárali rôzne leporelá o rozprávkach a rozprávkových postavičkách, čítali zaujímavé knihy v triede, v školskej a obecnej knižnici. Počas vyučovania plnili aktivity venované knihám.

Aktivity v 2. ročníku