• Výchovný koncert s ľudovou muzikou a piesňou

• Dňa 25.4.2023 sa našou školou ozývala ľudová hudba a pieseň. Žiaci sa oboznámili s ľudovými nástrojmi – harmonikou, fujarou, drumbľou, husličkami, píšťalou. Pri príjemnej hudbe sa žiaci nielen odreagovali, ale načerpali aj pozitívnu energiu.

• Veľká guľa – naša Zem,

slávi dneska veľký deň.

Čo jej však dám k tomu sviatku?

Niečo pekné na pamiatku?

Je to ľahké, už to viem,

voľáko jej pomôžem!

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. V piatok 21. 4. 2023 sme na škole oslávili  tento deň viacerými aktivitami. V triedach sme tvorili projekty, učili sa správne triediť odpad a rozprávali sa o ochrane prírody. Žiaci 1. a 2. ročníka čistili školský areál. Žiaci 3. a 4. ročníka v spolupráci s Obecným úradom a ŠkOP vo Varíne sa zapojili do akcie „Čisté Slovensko“ a zbierali odpadky v chránenej časti Krasňanský luh. Veríme, že aj takýmto spôsobom sme prispeli k ochrane prírody a aspoň malou troškou pomohli našej Zemi.

• Deň narcisov

• Dňa 20.4. 2023 sa konal 27. ročník Ligy proti rakovine, ktorý voláme aj Deň narcisov. Pripnúť si narcis neznamená len nosiť jeden deň v roku žltý kvet, ale vyjadrujeme tým, že sme prispeli na dobrú vec.  Aj takýmto spôsobom dávame ľuďom s rakovinou nádej na lepší život. Všetkým, ktorí sa do zbierky zapojili úprimne ďakujeme.

• Rasová diskriminácia - beseda

• „Všetci sme si rovní, navzájom sa rešpektujme!“

Žiaci 3. a 4. ročníka sa zúčastnili besedy s Rafaelom, ktorý pochádza z Mexika a so svojou ženou Klárkou žijú na Slovensku. Porozprávali nám o živote a prírode v Mexiku a spomenuli, že aj Rafael  sa stretol na Slovensku  s rasovou diskrimináciou.  Bolo to veľmi nepríjemné, keď Vás odsudzujú kvôli farbe pleti.

• Zápis do 1.ročníka

• Keď ja budem žiačikom 1.triedy,

naučím sa písmenka z abecedy.

Poteší sa ocko, mamička,

aká som ja usilovná včelička.

Dňa 18.4. 2023 nás do školy prišli navštíviť veľkí predškoláci, ktorí sa boli zapísať do 1.ročníka. V ich tvárach sa objavili maličké obavy. Zvládli však všetky úlohy, ktoré im pani učiteľky pripravili a za šikovnosť boli odmenení darčekom. S radosťou a úsmevom odchádzali domov. Tešíme sa na nich už v septembri.