• Výlet 1. triedy –Budatínsky zámok

• Žiaci 1. triedy sa vybrali na zaujímavý výlet do Budatínskeho zámku, kde si prezreli dobový interiér a drotárske výrobky. V krásnom zámockom parku si oddýchli a načerpali nové sily.

• Didaktické hry v prírode

• Dňa 20. 6. 2023 sa uskutočnili na našej škole didaktické hry v prírode. Cieľom bolo upevniť pohybové schopností, zdravotné zručností a posilniť kladný vzťah k ochrane prírody. Žiaci si precvičili evakuáciu z tried a presun cez zamorené územie. Pozorovali živú a neživú prírodu, dodržiavali pravidlá cestnej premávky, určovali dopravné značky. Zopakovali si určovanie svetových strán pomocou kompasu, buzoly.

• Výlet Habakuky -2., 3. a 4. ročník

• V pondelok 19. 6. 2023 sme zažili úžasnú atmosféru slovenských ľudových rozprávok od Pavla Dobšinského v netradičnej rozprávkovej dedinke Habakuky, ktorú tvoria čarovné domčeky rôznych tvarov, škrupinový zámok s jazierkom, amfiteáter, zmenáreň, pretože v rozprávkovom svete Habakuky sa platí rozprávkovou menou – mincami Habakuky. Všetci sme obdivovali rozprávkovú dedinku, zažili sme množstvo zábavy a odniesli si veľa zážitkov z prežitého dňa.