• Hovorme o jedle

• Žiaci počas vyučovania hravou formou zisťovali, prečo je zdravé konzumovať  mäso, hydinu, ryby, vajcia a strukoviny. Prváci triedili strukoviny do vláčika zdravia. Druháci hrali hru na Popolušku a triedili šošovicu, hrach, fazuľu, na informatike vyhľadávali obľúbené a zdravé jedlá a v skupinách vytvorili projekty pod názvom „Môj zdravý tanier“.  Tretiaci rovesnícky vzdelávali žiakov prvej triedy, spoločne pripravovali rybaciu nátierku, ktorú ochutnali pani učiteľky a aj druháci a štvrtáci. Štvrtáci zasa pripravili chutnú vajíčkovú nátierku, ktorú ponúkli žiakom 1., 2. a 3 triedy. Zisťovali druhy mäsa svojimi zmyslami. Hrali sa na holúbkov z Popolušky. Učili sa vážiť na rôznych váhach. Žiaci triedili strukoviny, kreslili, strihali a rozvíjali svoje komunikačné schopnosti. Naučili sa krásnu pieseň „Mama mi dala korunu, aby som kúpil rybu.“ V ŠKD ochutnávali chutné zaváraniny strukovín a vytvárali z papiera zelené hrášky. Prváci a tretiaci navštívili rybníky v Krasňanoch, kde sa dozvedeli o chove rýb. Tretiaci v obchode JEDNOTA zasa zisťovali výživovú hodnotu strukovín.

• Exkurzia Budatínsky zámok 2. a 3. ročník

• Žiaci 2. a 3. triedy sa dňa 18.10.2022 zúčastnili zaujímavej exkurzie do Budatínskeho zámku, kde si pozreli históriu zámku a výstavu drotárstva. Vystúpili na vysokú vežu, ktorá mala 126 schodov. V krásnom parku si trošku aj oddýchli.

• Expedícia Budatínsky zámok

• Žiaci 4. ročníka sa preniesli do minulosti spoznali ľudové kroje, čo je predmetom archeológie a prekrásne priestory Budatínskeho zámku.

• Šarkaniáda

• Dňa 12. 10. sa nad Krasňanmi rozleteli rôznofarebné šarkany našich žiakov. Neodradilo ich ani zachmúrené hmlisté počasie. Radosť  z lietajúcich šarkanov mali všetky deti. I tie, ktorých šarkan vôbec nevzlietol alebo sa hneď na začiatku pokazil.