• Obnovujeme - digitálne transformujeme

• Kvalitné technológie (pc, tablety...) a vizuálne zobrazovanie učiva (interaktívne obrazovky...) sú dnes pre školu nevyhnutné. Okrem toho, že pomáhajú rýchlo a efektívne prenášať informácie, umožňujú tiež pri správnom používaní maximalizovať sústredenie a minimalizovať rozptyľovanie našich detí.

Na škole nám pribudli dve nové interaktívne dotykové obrazovky NEWLINE, ktoré nahradili staršie technológie interaktívnych tabúľ. Obrazovky majú:

• výrazne vyššiu svietivosť a teda kvalitný ostrý obraz v rozlíšení 4K aj počas slnečného dňa, povrch obrazovky je matný, antireflexný, neoslňuje
            • špeciálnu antimikrobiálnu vrstvu s  certifikátom TÜV, ktorá chráni pred mikróbami a baktériami na povrchu obrazovky
            • vstavaný filter modrého svetla na ochranu očí
            • veľmi kvalitné priestorové ozvučenie cez vstavané reproduktory
            • možnosť, aby obrazovku ovládali až traja žiaci naraz, každý vo svojom vlastnom priestore, či vstavané nástroje organizácie vyučovacej hodiny ako napr. časovač, semafor, reflektor na zvýraznenie želanej časti zobrazovaného obsahu a pod.

Veríme, že v skorej budúcnosti sa nám podarí vymeniť tabule za obrazovky aj v ostatných dvoch triedach.

• Spolupráca s MŠ

• Prváci s predškolákmi sa stretli v MŠ, kde vzájomne spolupracovali na tvorivých úlohách. Spolupráca sa žiakom veľmi páčila.

• Pytagoriáda – školské kolo

• 12. decembra 2023 sme na našej škole zorganizovali školské kolo matematickej súťaže Pytagoriáda, kde okrem správnosti vypočítaných príkladov o víťazstve rozhoduje aj čas, za ktorý súťažiaci vypočíta dané príklady. Súťaže sa zúčastnilo 34 našich žiakov 3. a 4. ročníka, z toho 11 sa podarilo príklady aj úspešne vyriešiť. Gratulujeme!

Úspešní riešitelia 3. ročník – M. Bihári, K. Babičová, S. Chorvatovičová, S. Ševčíková, N. Procházková, T. Trnková, T. Pazderka, M. Koňuch, F. Hurtoš
            Úspešní riešitelia 4. ročník – K. Belová, M. Sagan