• Apríl mesiac lesov

•

Jedno staré múdre príslovie hovorí – „Bez lesa niet vody, bez vody niet života.“

V našej škole sa každoročne venujeme  v mesiaci apríl lesom, aby si žiaci uvedomovali, že les má pre človeka a spoločnosť  nenahraditeľný význam a poskytujú človeku čistý vzduch,  má vplyv na kolobeh vody v krajine a výrazne ovplyvňujú jej kvalitu a množstvo. Tento rok sa žiaci v našej škole ocitli v krajine plnej lesa, zvierat a vtákov, ktorý si vytvorili z násteniek plnej obrázkov a zaujímavosti o prírode.  Mohli si vyskúšať váhu niektorých vtáčikov, zisťovali  aké druhy stromov rastú v lesoch, kreslili rôzne druhy listnatých stromov, ich listy a plody, počítali a kreslili letokruhy z ihličnatých stromov. Zahrali sa pexeso, určovali jednotlivé druhy vtákov podľa spodnej časti končatiny, priraďovali názvy k jednotlivým stromom a hubám, určovali komu patria stopy.

•

Dňa 22. 4. 2022 si naša škola pripomenula Deň Zeme aktívnou prácou pri úprave školského areálu. Rodičia, deti, pani riaditeľka, pani učiteľky, pani školníčka si zobrali k srdcu skrášliť  svoje životné prostredie nielen pre seba, ale aj pre budúce generácie. Deti s rodičmi vytvorili jahodovisko, kde si postupne budú sadiť sladké jahôdky. Vyčistili bylinkovú špirálu a okrasnú skalku kvetov, vyčistili a pozametali prístupovú cestu, dopravné ihrisko, presádzali kvety, vyrovnali pozemok, vyčistili okolie od odpadkov. Aj takýmto spôsobom naši žiaci investovali do našej planéty, ktorú sa učia chrániť.

• Návšteva predškolákov v 1. triede

• Dňa 5. apríla 2022 navštívili predškoláci našich prvákov, ktorí im ukázali, čo všetko sa už v 1. triede naučili, ako už vedia čítať a písať, rozdeľovať slová na slabiky, spoločne si zarecitovali básne, zaspievali piesne a porozprávali prvákom, ako sa už tešia do prvej triedy.

• Šaliansky Maťko - okresné kolo

• Talenty našej školy na prednes slovenských povestí. Sú nimi Monika Vráblová, žiačka 3. triedy, umiestnila sa  na krásnom 2. mieste a Tobias Tichák, žiak 4. triedy, získal čestné ocenenie. Gratulujeme a  ďakujeme za reprezentáciu školy.