• PASOVANIE PRVÁKOV

• Deň 25.októbra 2023 bol pre našich najmenších žiakov výnimočný, pretože boli pasovaní za prvákov našej školy. Prváci pomáhali Mimovi zachrániť princeznú splnením úloh zo SJL, MAT a súťažili aj vo viazaní šnúrok. Po splnení všetkých úloh získali medailu a pamätný list. A tak ako to na hrade býva, potom bola hostina a rozprávka sa práve začínaJ.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Medzinárodný deň školských knižníc sa slávi vždy štvrtý októbrový pondelok, nebolo to inak ani tento rok, dňa 23. 10. 2023 sme školské učebnice aspoň na jeden deň vymenili za knihy z našej školskej knižnice. Pani učiteľky pripravili rôzne, originálne, vtipné a kreatívne čitateľské aktivity, ich cieľom bolo poukázať na význam a prínos kníh pri vzdelávaní detí, ale aj podporiť vzťah žiakov ku knihám, k školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu.

• HOVORME O JEDLE

• Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Hovorme o jedle, kde sme si vybrali tému „Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek.“ Pani učiteľky pripravili pre žiakov veľa zaujímavých aktivít: exkurzia na RD Terchová – sídlo Krasňany, vytvorili pracovné listy, plietli korbáče, robili sladkú pochúťku, zdramatizovali divadielko o kravičke, tvorili projekty, skladali kravičku z krabičiek od mlieka, skúšali podojiť papierovú kravičku, sledovali CD - Mliečna cesta, ochutnávali mliečko, vystrihovali kravičky, vytvorili malý les, kde si kravičky pochutnávajú na sladkej trávičke a ešte veľa iných a kreatívnych  aktivít. Z každej triedy sa ozývala tvorivá atmosféra, pri ktorej získavali nové vedomosti a zručnosti.

• 14. ročník Česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy „Inšpirujúci svet rozprávok, básní a príbehov“

• Každá záložka, ktorú žiaci v triedach vyrábali  pre svojho nového kamaráta z Českej republiky, bola darom. Tento rok si vybrali z rozprávkovej ríše zvieracie motívy. Prvá trieda – psíkov, druhá trieda ježkov, tretia trieda – myšky a štvrtá trieda – mačičky. Fantázia sa rozvíjala v každej triede a aj v ŠKD. Vytvorili 73 záložiek, ktoré pošlú žiakom zo ZŠ Brno – Horácké náměstí 13 a už sa tešia na záložky, ktoré im prídu  z Brna.