• Európsky týždeň športu

•

Žiaci počas celého týždňa športovali, boli aktívni a hýbali sa. Vyskúšali si rôznorodosť športových disciplín. Chodili na prechádzky, preskakovali  švihadlá, hádzali s loptami, behali, cvičili na hudbu, bicyklovali. Chlapci si zahrali futbal, dievčatá vybíjanú. Počas týždňa prežili radosť z pohybu a pohybom podporili svoj zdravý životný štýl!

•

Každý rok si 26. septembra pripomíname Európsky deň jazykov. V tento deň sa hravou formou učíme o Európe.

Šarkan letiaci pre deti do Anglicka - žiaci si vytvorili papierového šarkana s anglickými názvami dní. Poslali pozdrav pre deti iných európskych štátov poznajúcich angličtinu.

Žiaci 2. ročníka vyhľadávali, ako sa povie pozdrav „Ahoj“ v iných jazykoch (anglicky, francúzsky, česky, taliansky, chorvátsky, fínsky, švédsky, španielsky...), pozdravy povystrihovali a v skupinách vytvorili krásne projekty, na záver sme si zaspievali anglickú pieseň.

Žiaci 3. ročníka cestovali  na mape Európy a hľadali susedné štáty Slovenska. Zisťovali peňažné meny v Rakúsku, Čechách, Poľsku, Ukrajine a Maďarsku. Zistili, že euro sa používa na Slovensku a aj v Rakúsku.  Na hodine PVC si vytvorili krásneho papierového  ježka a v pojmovej mape priraďovali jednotlivé názvy slova „ježko“ v slovenskom, nemeckom, českom, poľskom, ukrajinskom a maďarskom jazyku.

V ŠKD sa počas celého dňa  učili pozdravy, počítali a spievali  v španielskom jazyku. Žiaci 4.ročníka si na mape vyznačovali hranice so susednými štátmi a učili sa v ich úradných jazykoch: Ďakujem!, Ako sa máš?, Pozdravy, počítať do 10.