• Zachovanie biodiverzity – spoznávanie živočíchov

• Fauna Malej Fatry

Pohorie Malej Fatry svojou krásnou a pestrou prírodou patrí k najcennejším územiam na Slovensku. Od roku 1988 je toto územie národným parkom. Fauna Malej Fatry je pestrá a rozmanitá. Niektoré druhy patria medzi ohrozené a na Slovensku raritné. Naši žiaci tvorili projekty a zisťovali, ktoré živočíchy žijú na tomto území. Učili sa spoznávať stopy zvierat. Na školskej chodbe vytvorili zaujímavú výstavku výtvarných prác.

• Marec mesiac knihy

• „Dom bez kníh je ako telo bez duše.“    Julius Zeyer

Mesiac marec je mesiacom kníh a pri tejto príležitosti bolo naším cieľom vzbudiť u žiakov záujem o detskú literatúru, motivovať ich k čítaniu, porozumeniu textu, rozvíjať čitateľské zručnosti. Pripravili sme veľa aktivít práve zameraných na čítanie s porozumením, každá trieda vytvorila projekty o známej slovenskej spisovateľke Márii Rázusovej - Martákovej, žiaci sa oboznámili s jej životopisom, tvorbou pre deti, navštívili sme školskú knižnicu, knižnicu v obci, za čo veľmi pekne ďakujeme pani Olinke Tichej.

• Svetový deň vody

• Dňa 22.3.2023 sme si pripomenuli Svetový deň vody. V tento deň žiaci prišli oblečení symbolicky v modrej farbe. Žiaci v triedach tvorili projekty, maľovali a kreslili kvapky, ryby, vypracovali pracovné listy. Počítali násobilku v kvapkách, tvorili slová na písmená DEŇ VODY, ochutnávali rôzne druhy nápojov. Pozorovali lupou a mikroskopom rôzne druhy vôd a zisťovali, ktorá voda je najčistejšia. Žiaci si zopakovali kolobeh vody v prírode a starší žiaci z 2. stupňa im pomohli v písmenkovej hre vytvoriť nové slová na slovo VODA. Ukázali žiakom skladanie loďky z papiera a zapojili sa do súťaží. Naši žiaci vedia vysvetliť, prečo je voda dôležitá pre našu planétu Zem a vedia, že čistá voda je pre náš organizmus najzdravšia.

• Jarné remeselné trhy v Krasňanoch

• Dňa 26.3.2023 sa aj naša ZŠ v Krasňanoch prezentovala na jarných trhoch výrobkami, ktoré vytvorili žiaci. Ďakujeme, že ste si zakúpili naše výrobky a tým ste podporili našu  základnú školu.

• Predškoláci na návšteve u prvákov

• V pondelok 13.3.2023 bol pre prváčikov a deti z materskej školy trošku výnimočný deň. Predškoláci už boli zvedaví, ako to v tej našej škole funguje a čo už vedia naši prváci. Prváci predškolákom ukázali, že už vedia čítať, písať a aj počítať a predškoláci im zasa zarecitovali a zaspievali.