• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024

• Slávnostné ukončenie školského roka 2023/2024 sa uskutočnilo dňa 28.06.2024 na školskom dvore. Páni riaditeľka privítala našich žiakov, pedagogických a nepedagogických zamestnancov, rodičov. Vyhodnotila prácu žiakov a ich úspechy v súťažiach a vo výchovnovzdelávacom procese. Triedni učitelia  odovzdali odmeny najlepším žiakom  a popriali im veľa síl a úspechov.  Najstarší žiaci -  štvrtáci sa rozlúčili s našou malou školičkou.  Prajeme všetkým žiakom príjemné prežitie prázdnin a štvrtákom veľa úspechov na novej škole. Pani starostka ocenila najlepšiu žiačku 4. ročníka - Katarínu Belovú, ktorá počas štyroch rokov reprezentovala školu a dosahovala výborný prospech a vzorné správanie.

• Rozlúčka štvrtákov

• „Zazvoň zvonečku, zazvoň ešte raz, ja idem do školy posledný raz“- takto si spievali žiaci 4. ročníka v piatok na školskom dvore  a rozlúčili sa so svojimi spolužiakmi z nižších ročníkov, pani učiteľkami, pani riaditeľkou a pani školníčkou. Za sprievodu heligónky a spevu sa rozlúčili aj s deťmi z MŠ, pani učiteľkami a kuchárkami. Veru vypadla im aj slzička, keď sa lúčili v triede, vyobjímali sa s triednou pani učiteľkou a spolužiakmi. Všetci im popriali veľa šťastia a úspechov na nových školách.

• Majster školy 2023/2024

• Získať titul Majstra školy nebola celkom ľahká záležitosť. Byť všestranne zdatný v behu na krátku vzdialenosť, vytrvalosť, skoku z miesta, šplhu na tyči a hode kriketovou loptičkou dokázali viacerí naši malí športovci. No najviac medailí viselo na krku tentoraz dvom žiakom tretiačke Adelke Cigánikovej a štvrtákovi Markovi Laurenčíkovi. Stáli na stupni víťazov. Počas budúceho školského roka budú ich mená hrdo visieť na nástenke školy. Získali titul Majster školy 2023/2024. Vyčerpávajúce horúce slniečko im prinieslo veľký úspech. Gratulujeme!

• Zber bateriek - vyhodnotenie

• Aj tento školský rok sme zbierali baterky cez projekt "Zbieram baterky". Spomedzi všetkých zberačov sme vybrali tých najlepších. Najviac nazbierala Katka Belová, na 2.mieste boli chlapci Jurko Zicho a Marek Turčan  a 3.miesto obsadila Sofia Sevčíková .

• Zber papiera - vyhodnotenie

• Zber papiera prebiehal v mesiaci máj a zúčastnilo sa ho 46 žiakov našej školy. Vyhodnotená bola každá trieda. V 1. triede sa zúčastnilo zberu papiera 14 žiakov. Spolu vyzbierali 774 kg a zachránili 6,5 stromu. V 2. triede sa zúčastnilo zberu 9 žiakov. Spolu vyzbierali 200 kg papiera a zachránili  1,5 stromu. V 3.triede sa zúčastnilo zberu papiera 9 žiakov. Spolu vyzbierali 489 kg papiera a zachránili 4 stromy. V 4. triede sa zberu papiera zúčastnilo 14 žiakov. Spolu vyzbierali 493 kg papiera a zachránili 4 stromy. Základná škola s materskou školou Krasňany v jarnom zbere vyzbierali spoločne 1956 kg = 1 tona a 956 kg, skoro 2 tony papiera a zachránili spolu 16 stromov.

Najlepším zberačom sa stáva Katarína Belová, žiačka 4.triedy, ktorá vyzbierala 278 kg papiera.