• Lazy goat - divadelné predstavenie

• Dňa 23.2. 2023 žiaci našej školy navštívili v Žiline divadelné predstavenie „ Lazy goat“- rozprávku o namyslenej a drzej koze, ktorú zvieratká vyženú z dvora, pretože nechce pracovať. Detský divák si komediálnu divadelnú formu spolu s veselými anglicko – slovenskými pesničkami veľmi obľúbil.

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

• V utorok 21. 2. 2023 sa uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, súťažilo 19 žiakov a porota veru  nemala ľahké rozhodovanie.

V prednese poézie sa na 1. mieste umiestnila Klárka Babičová (2. ročník), 2. miesto získali žiačky zo 4. ročníka Dominika Maceková, Emka Filová a 3. miesto patrilo Katke Belovej (3. ročník) a Miškovi Bihárimu (2. ročník).

V prednese prózy 1. miesto získala Monika Vráblová (4. ročník).

Úspešným recitátorom srdečne gratulujeme!

• Fašiangová návšteva ŠKD v knižnici

• Žiaci zo školského klubu boli na návšteve v obecnej knižnici  počas fašiangového obdobia, kde si prezreli krásnu fašiangovú výzdobu. Z nových kníh si prečítali krátke ukážky. Niektoré deti si založili čitateľský preukaz a vypožičali si zaujímavé knihy. Už teraz sa tešia  na ďalšiu návštevu.

• Karneval

• Fašiangové obdobie sme ukončili  karnevalom, na ktorom bolo veľa hudby, zábavy a hier. Množstvo zaujímavých masiek sa vlnilo v rytme hudby a z každej strany sa ozýval veselý spev a smiech. Každá maska bola odmenená sladkosťou a malým darčekom na pamiatku.

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch od 23.1. do 27.1. 2023 a 6.2 do 10.2. 2023 sa uskutočnil na našej škole lyžiarsky výcvik pre žiakov 1. a 3., 2. a 4. ročníka vo Vrátnej Paseky. O malých lyžiarov sa postarali šikovné inštruktorky z lyžiarskej školy „Alpinka“ a už druhý deň sa žiaci nebojácne pustili na lyžiach z kopca. Tá radosť v detských očkách sa nedá ničím prekonať. Každé dieťa zažilo svoju slávu a radosť, že dokázali ovládať lyže na nohách.