• Lyžiarsky výcvik 3. a 4. trieda

• Žiaci tretej a štvrtej triedy v dňoch od 12. 2. do 16. 2. 2024 absolvovali lyžiarsky výcvik vo Vrátnej doline - Paseky. Náš prvý deň začal rozcvičkou na svahu, kde sa deti zoznámili s inštruktormi. Niektorých už poznali z minulého roka, potešili sa a ožili staré priateľstvá. Žiaci si osvojili základné prvky a techniky lyžovania. Hoci neboli ideálne podmienky na lyžovanie, žiaci si lyžiarsky výcvik užívali s radosťou a zdokonalili si svoje lyžiarske zručnosti. Na konci týždňa sa lúčili s pochvalou šikovného lyžiara a šikovnej lyžiarky.

• Obnovenie počítačovej učebne

• Na začiatku druhého polroka tohto školského roka (2023/24) čakalo na našich žiakov v počítačovej učebni prekvapenie. Podarilo sa nám:

• obnoviť vybavenie novými PC typu All In One - kde všetky komponenty zostavy sú už súčasťou tela monitora, takže na stole zaberajú málo miesta a zbavujú množstva káblov
            • preusporiadať priestor učebne tak, aby mohlo vyučovanie informatiky prebiehať efektívnym spôsobom

Informatika je pre žiakov prvého stupňa zameraná na získanie konkrétnych skúseností a zručností pri práci s počítačom i aplikáciami (na prácu s digitálnymi technológiami), preto bolo naším cieľom žiakom sprístupniť nielen aktuálne softvérové ale i hardvérové prostredie, ktoré sa približuje dnešnému štandardu.

• Lyžiarsky výcvik 1. a 2. trieda

• Žiaci prvej a druhej triedy v dňoch 5. 2. do 9. 2. 2024 absolvovali lyžiarsky výcvik na svahu Vrátna dolina - Paseky. Aj keď počasie nebolo celkom priaznivé, na skvelú lyžovačku našich prvákov a druhákov to neodradilo. Naučili sa ovládať lyže aj pomu a zlyžovať obrovský kopec. Na konci týždňa sa lúčili s pochvalou šikovného lyžiara a šikovnej lyžiarky.

• 2 % z daní

• Vážení rodičia a priatelia školy, pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na našej škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2% zo svojich daní z príjmov vybranej organizácii, ako je naša ZŠ. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2% pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%.

Bližšie informácie TU

• VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA

• Zber papiera prebiehal  v mesiaci  október a  zúčastnilo sa ho 53 žiakov našej školy.

1. trieda -  zberu sa zúčastnilo 14 žiakov. Spolu vyzbierali 903 kg papiera. Zachránili  7 stromov.

1. Anetka Buzmová   -  146 kg
            2. Juraj Zicho   - 120 kg
            3. Mário Cigánik  - 114 kg
            4. Juliana  Čoteková  -  101 kg

2. trieda -  zberu sa zúčastnilo 10 žiakov. Spolu vyzbierali 1393 kg papiera. Zachránili  11  stromov.

1. Peter Cigánik – 1240,00 kg

3.trieda - zberu sa zúčastnilo 15 žiakov. Spolu vyzbierali  590 kg papiera. Zachránili  5 stromov.

1.Katarína Čoteková– 101,00 kg.

4.trieda - zberu sa zúčastnilo 14 žiakov. Spolu vyzbierali 484 kg papiera. Zachránili  4 stromy.

1. Katarína Belová– 173 kg

1. Natália Žideková – 121 kg

Základná škola s materskou školou Krasňany tento rok vyzbierali spoločne 3370kg = 3 tony a 370 kg a zachránili spolu 77 stromov.

Najlepším zberačom sa stal Peter Cigánik, ktorý vyzbieral 1240 kg papiera.