• Číta celá trieda

• Žiaci 4. ročníka sa zapojili do projektu „Číta celá trieda“. Zakúpili si do svojej triednej knižnice 21 nových kníh, ktoré budú vo svojom čitateľskom kútiku čítať nielen štvrtáci, ale môžu si ich prečítať aj žiaci z nižších ročníkov a ŠKD.

• PASOVANIE PRVÁKOV

• Deň 25.októbra 2023 bol pre našich najmenších žiakov výnimočný, pretože boli pasovaní za prvákov našej školy. Prváci pomáhali Mimovi zachrániť princeznú splnením úloh zo SJL, MAT a súťažili aj vo viazaní šnúrok. Po splnení všetkých úloh získali medailu a pamätný list. A tak ako to na hrade býva, potom bola hostina a rozprávka sa práve začínaJ.

• Medzinárodný deň školských knižníc

• Medzinárodný deň školských knižníc sa slávi vždy štvrtý októbrový pondelok, nebolo to inak ani tento rok, dňa 23. 10. 2023 sme školské učebnice aspoň na jeden deň vymenili za knihy z našej školskej knižnice. Pani učiteľky pripravili rôzne, originálne, vtipné a kreatívne čitateľské aktivity, ich cieľom bolo poukázať na význam a prínos kníh pri vzdelávaní detí, ale aj podporiť vzťah žiakov ku knihám, k školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu.

• HOVORME O JEDLE

• Aj tento rok sme sa zapojili do projektu Hovorme o jedle, kde sme si vybrali tému „Mlieko a mliečne výrobky od slovenských kravičiek.“ Pani učiteľky pripravili pre žiakov veľa zaujímavých aktivít: exkurzia na RD Terchová – sídlo Krasňany, vytvorili pracovné listy, plietli korbáče, robili sladkú pochúťku, zdramatizovali divadielko o kravičke, tvorili projekty, skladali kravičku z krabičiek od mlieka, skúšali podojiť papierovú kravičku, sledovali CD - Mliečna cesta, ochutnávali mliečko, vystrihovali kravičky, vytvorili malý les, kde si kravičky pochutnávajú na sladkej trávičke a ešte veľa iných a kreatívnych  aktivít. Z každej triedy sa ozývala tvorivá atmosféra, pri ktorej získavali nové vedomosti a zručnosti.