• Lezecká stena- Belá

• Štvrtáci sa počas krúžkovej činnosti presunuli na lezeckú stenu a vyskúšali si svoje lezecké zdatnosti. Cestou na autobus sa odmenili kopčekom zmrzliny.

• Deň matiek

• Dňa 12. mája 2023 sme  spoločne oslávili Deň matiek.  Deti si pre svoje mamičky a babičky pripravili program zložený z básničiek, pesničiek a tancov. Pripravili si pre nich krásne darčeky a ružičky z lásky.

Milan Rúfus

Modlitba za rodičov

Pane, ktorý si na nebi,

zachovaj všetkým deťom mamy.

Nech ako cesto na chlebík

im rastú v teple pod rukami.

Zachovaj nám ich obidvoch,

veď dve ruky od Teba máme.

Dve rúčky deťom stvoril Boh:

Pre ocka jednu, druhú mame.

• Rosenfeldov palác - Bábky v podkroví – exkurzia

• Tajomný svet bábok v podkroví Rosenfeldovho paláca navštívili žiaci 3. ročníka. Expozícia nás previedla históriou Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku. Zažili sme  skutočný divadelný svet. Kráčali sme  po chodníku plnom histórie, stretli sme  rôzne typy bábok, ocitli sme sa za oponou či v tieňovom divadle. Vyskúšali sme si rôzne druhy bábok a mohli sme si zahrať svoje vlastné divadielko.

• Osmijankova literárna záhrada

• Žiaci 3. ročníka sa tento rok zapojili do 19. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže. S radosťou  lúskali cestovateľské kapsičky a spoločne čítali knihy, ktoré obsahovala Osmijankova literárna záhrada.  Prečítali 8 kníh  a splnili 16 semienok.

Tvorivé úlohy boli veľmi zaujímavé. Žiaci čítali, kreslili, piekli, učili sa prišívať gombíky, pomáhali slabším, hrali divadielko, robili nástenky, chránili prírodu. Každý žiak si vytvoril svoje leporelo s krásnymi kresbami a splnenými úlohami.  Krásne knižky odoslali na kontrolu do Bratislavy a netrpezlivo čakajú na výsledok. Tak im držme prsty!

• Odpad ako umenie

• Žiaci 3. ročníka sa zapojili do súťaže organizovanej v spolupráci s Ministerstvom školstva SR. Cieľom projektu bolo podporiť edukáciu ohľadom ochrany životného prostredia. Žiaci vytvorili z odpadu umelecké dielo na tému : Olympijské hry - Paríž 2024.