• Návšteva predškolákov v 1. triede

• Vo štvrtok 14. 3. 2024 do prvej triedy zavítali predškoláci, ktorí sa boli pozrieť, čo ich už o pár mesiacov čaká. Prváci im ukázali zopár aktivít, prečítali im zo šlabikára a predstavili novú interaktívnu tabuľu, ktorá sa predškolákom veľmi páčila. Predškoláci si tabuľu aj vyskúšali a okrem toho si vyskúšali aj sedieť v prváckej lavici. Z návštevy mali radosť obe strany.

• Marec – mesiac kníh

• Mesiac marec spájame s knihou – najväčším priateľom človeka. Pri tejto príležitosti pani učiteľky pripravili pre žiakov veľa aktivít, ktorými chceli vzbudiť záujem žiakov o detskú literatúru a motivovať ich k čítaniu.

• Deň otvorených dverí

• Dňa 19. 3. 2024 naša škola otvorila dvere pre všetkých rodičov a priateľov školy, ktorí mali možnosť prezrieť si triedy a učebne. Zároveň si mohli pozrieť, ako prebieha vyučovací proces na hodine slovenského jazyka a matematiky. Náš "Deň otvorených dverí" sa vydaril na výbornú. Za priebeh a prípravu patrí poďakovanie pani riaditeľke,  pani učiteľkám, pani školníčke,  rodičom i žiakom.

• Englishstar

• Máš rád angličtinu? Zapoj sa do obľúbenej súťaže *Englishstar* a hraj o smartfón a množstvo zaujímavých cien.

Prihlás sa do 10. apríla 2024 u svojej pani učiteľky anglického jazyka. Svoje vedomosti si otestuješ 25. apríla 2024. Štartovné je 6,50 €.

Pozri bližšie na www.englishstar.sk

• Exkurzia – Obecný úrad Krasňany

• V rámci vlastivedy žiaci tretieho ročníka absolvovali exkurziu na obecnom úrade. Pani starostka Ing. Jana Žáková, PhD. nás srdečne privítala a oboznámila s históriou obce a jej službami. Za najlepšie zodpovedané otázky dostali dve žiačky darčekovú odmenu a všetci žiaci niečo sladké. Tretiaci boli obohatení o mnohé poznatky, ktoré môžu využiť pri vytváraní projektov o obci.