• VYHODNOTENIE ZBERU PAPIERA

• Zber papiera prebiehal  v mesiaci  október a  zúčastnilo sa ho 53 žiakov našej školy.

1. trieda -  zberu sa zúčastnilo 14 žiakov. Spolu vyzbierali 903 kg papiera. Zachránili  7 stromov.

1. Anetka Buzmová   -  146 kg
            2. Juraj Zicho   - 120 kg
            3. Mário Cigánik  - 114 kg
            4. Juliana  Čoteková  -  101 kg

2. trieda -  zberu sa zúčastnilo 10 žiakov. Spolu vyzbierali 1393 kg papiera. Zachránili  11  stromov.

1. Peter Cigánik – 1240,00 kg

3.trieda - zberu sa zúčastnilo 15 žiakov. Spolu vyzbierali  590 kg papiera. Zachránili  5 stromov.

1.Katarína Čoteková– 101,00 kg.

4.trieda - zberu sa zúčastnilo 14 žiakov. Spolu vyzbierali 484 kg papiera. Zachránili  4 stromy.

1. Katarína Belová– 173 kg

1. Natália Žideková – 121 kg

Základná škola s materskou školou Krasňany tento rok vyzbierali spoločne 3370kg = 3 tony a 370 kg a zachránili spolu 77 stromov.

Najlepším zberačom sa stal Peter Cigánik, ktorý vyzbieral 1240 kg papiera.

• Úspech štvrtákov v časopise Fifík

• Štvrtáci sú fanúšikovia časopisu Fifík. Boli ocenení knihou a malými darčekmi za aktívnu účasť v riešení úloh.

V časopise mali uverejnené kresbičky, ktoré stvárnili postavičku Fifíka.

Celý 1. polrok sa aktívne zapájali do súťaží v časopise. Uverejnené obrázky a ceny nás potešili.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 31. 1. 2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín, je to najstaršia a najprestížnejšia súťaž v umeleckom prednese. Všetkým žiakom ďakujeme za účasť a víťazom gratulujeme!

Poézia – 1. miesto – Katka Belová

2. miesto – Eliška Bátorová

3. miesto -  Sárinka Chorvatovičová

Próza –  1. miesto – Klárka Babičová

2. miesto – Danko Trnka

• KARNEVAL

• Dňa 29.1.2024 (pondelok) sa naša škola premenila na školu rozprávkových bytostí. Žiaci už od prvej vyučovacej hodiny skrášľovali triedy v svojich maskách. Karneval, ktorý sa uskutočnil v poobedňajších hodinách, si žiaci spolu s pani učiteľkami užili v podobe tancov a hier. V závere tejto akcie boli žiaci odmenení vecnými cenami.

• Obnovujeme - digitálne transformujeme

• Kvalitné technológie (pc, tablety...) a vizuálne zobrazovanie učiva (interaktívne obrazovky...) sú dnes pre školu nevyhnutné. Okrem toho, že pomáhajú rýchlo a efektívne prenášať informácie, umožňujú tiež pri správnom používaní maximalizovať sústredenie a minimalizovať rozptyľovanie našich detí.

Na škole nám pribudli dve nové interaktívne dotykové obrazovky NEWLINE, ktoré nahradili staršie technológie interaktívnych tabúľ. Obrazovky majú:

• výrazne vyššiu svietivosť a teda kvalitný ostrý obraz v rozlíšení 4K aj počas slnečného dňa, povrch obrazovky je matný, antireflexný, neoslňuje
            • špeciálnu antimikrobiálnu vrstvu s  certifikátom TÜV, ktorá chráni pred mikróbami a baktériami na povrchu obrazovky
            • vstavaný filter modrého svetla na ochranu očí
            • veľmi kvalitné priestorové ozvučenie cez vstavané reproduktory
            • možnosť, aby obrazovku ovládali až traja žiaci naraz, každý vo svojom vlastnom priestore, či vstavané nástroje organizácie vyučovacej hodiny ako napr. časovač, semafor, reflektor na zvýraznenie želanej časti zobrazovaného obsahu a pod.

Veríme, že v skorej budúcnosti sa nám podarí vymeniť tabule za obrazovky aj v ostatných dvoch triedach.