• Lesná škôlka – zážitkové učenie

• Dňa 25. 5. 2023 sa naša škola premenila na lesnú škôlku, kde sa žiaci učili budovať vzťah k prírode, rozoznávať  srsť od peria, jeleňa od daniela. Zoznámili sa s dravcami lesa, ktoré si mohli pohladkať.

• Čistý vzduch – vzdelávacie aktivity

• Na krúžkovú činnosť v stredu (24.5.2023) zavítali z projektu Popularair, ktorý sa venuje problémom znečisťovania ovzdušia. Štvrtáci diskutovali na danú tému, hádali, kreslili a nakoniec ich čakala hra Kresliaci telefón. Žiaci si tak pripomenuli, že čistý vzduch pre život ľudí veľmi dôležitý.

• „Čítajme si...“

• Dňa 23.5. 2023 sme sa zapojili do detského čitateľského maratónu pod názvom „Čítajme si...“, každý žiak našej školy prečítal časť rozprávky z knihy Dlhý, Široký a Bystrozraký, aj týmto spôsobom sme chceli podporiť a zvýšiť záujem detí o čítanie kníh.

• Motýlia farma

• Žiaci budú počas 3 týždňov pozorovať zblízka životný cyklus motýľov. Sledovať rýchly rast húseničiek, neuveriteľnú premenu vitálnej húsenice na nehybnú kuklu a potom zážitok na celý život – vyliahnutie krásneho motýľa. Motýle budú pozorovať, kŕmiť a nakoniec ich vypustia do prírody.