• O školskom klube detí Lienka

• Školský klub detí je školské zariadenie výchovy mimo vyučovania. Nie je pokračovaním vyučovania a nemal by byť chápaný ako iba sociálna služba - ako varovanie detí. Činnosť v školskom klube detí rozvíja u detí dôležité zručnosti pre život. Pedagogická práca v ŠKD deťom zabezpečuje odpočinok, rekreáciu, ale i zaujímavé, aktívne a zmysluplné využitie voľného času.

Náš  ŠKD je súčasťou  základnej školy. V školskom roku 2023/2024 sme otvorili dve oddelenia ŠKD

Činnosť ŠKD  je  ráno v čase od 6,30 hod. do 7,30  hod  a po vyučovaní v čase od  11,30 hod.  do 16,00 hod. ŠKD má vlastné priestory, ktoré sú umiestnené  na prvom poschodí základnej  školy.

Na kultúre vzhľadu a výzdobe priestorov sa   podieľajú  deti ŠKD. ŠKD môže pre svoje aktivity využívať ostatné priestory, materiálne vybavenie a ihrisko v areáli ZŠ. Veľkým pozitívom je prístup k PC.

• Nadpis

• Školský klub detí má vyhovujúce hygienické podmienky. Máme vyhradený priestor na prezúvanie a odkladanie šatstva. Sociálne zariadenie je pri ŠKD. Deti obedujú v jedálni pod dohľadom vychovávateľky.

Bezpečnosť a ochranu zdravia pri výchove zabezpečujeme základným poučením  detí o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci v škole, v školskom klube detí, na ihrisku, v telocvični a na vychádzkach, ktoré realizuje vychovávateľka pri nástupe detí do ŠKD a neskôr  im ho opakovane pripomína.

Zabezpečená je nepretržitá starostlivosť a dohľad na deti po vyučovaní. Ochrana detí pred úrazom, dostupnosť prostriedkov prvej pomoci a kontakt na lekára .