• Vo dvojici to ide lepšie - Cvičí celá rodina

Projekt „Každý školák športuje, pohybom si zdravie buduje“  od Nadačného fondu Mobis v Nadácii Pontis sme oficiálne otvorili a začali dňa 26.9.2017. Do akcie „Vo dvojici to ide lepšie" a "Cvičí celá rodina“ sa zapojili žiaci základnej školy ako aj žiaci materskej školy.

Podporiť deti a prispieť pohybom však prišli aj rodičia, ktorí sa zapájali do rôznych aktivít - hokejkový slalom, skoky vo vreci, priama trefa na šaša, hod do terča, skákanie  s balónom, balónové šantenie, balón nespadni, pevná ruka. Na záver sme si ešte zacvičili ako jedná rodina na hudobný doprovod.

• Priveď svojho kamaráta

Projekt  „Každý školák športuje, pohybom si zdravie buduje“ sme obohatili o ďalšiu akciu. Uskutočnila sa 28.9. 2017 o 13.30 hod. Žiaci si v tento deň priviedli do našej školy svojho kamaráta. Privítali sme deti, ktoré v minulosti navštevovali našu školu a spoločne sme si zašportovali. Akcia „Priveď svojho kamaráta“ bola úspešná.

Hrali sme loptové hry ako vybíjaná, futbal ale aj bežecké hry – Zábavná štafetovka,  Postreh, lopta ide. Úspešne sme zavŕšili deň hrou starších žiakov, kde mladší boli divákmi.

• S batohom cez hory

Dňa 5.10. 2017 sme sa s deťmi vybrali „S batohom cez hory.“  Výstup na chatu pod Suchý sa nám nepodaril, ale sme ho nahradili výletom do prírody, ktorá bola bližšie pre nás prístupnejšia. Žiaci pozorovali zmeny v prírode, nazbierali  gaštany a objavili nádherné miesto  pri vodnom toku, ktoré nás uchvátilo svojou krásou.

• Majster školy

Projekt „Každý školák športuje, pohybom si zdravie buduje“ je zas bohatší o ďalšiu akciu. Vo štvrtok 19.10. o 10.30 hod. si zmerali svoje  sily v športových aktivitách. Akcia s názvom „Majster školy“ sa niesla v duchu veľkých očakávaní, ktoré aj priniesli očakávané výsledky.

• Poď sa so mnou hýbať - Zumba

Pre túto aktivitu sme oslovili mamičku žiačky našej školy, ktorá nám precvičovala kondičný tanec - Zumba. Pomocou hudby a tanca sme deťom ukázali, že cvičenie a zdravý pohyb nie je sprevádzaný tvrdou prácou na ihrisku, ale môže byť spojený s hudbou, relaxom.

• Maratón v tanci

Škola tanca  alebo Maratón v tanci mal tiež veľký úspech. V spolupráci s FS DÚHA a Heligonkármi z Krasňan - Krasňancov v obci sme zapojili žiakov a rodičov do tanca, v ktorom sa naučili tradičné tance nášho okolia ako aj iného regiónu. Lásku k tradíciám sme oživili aj u menších detí z MŠ, ktorým sa páčia detské ľudové piesne a tance.